Duży dom na sprzedaż 137 m2, Jaworzno

175 745 zł

Rodzaj ogłoszenia Dom na sprzedaż

Liczba pokoi 4 pokoje

Powierzchnia 137 m²

Lokalizacja Jaworzno, Szarych Szeregów

Cena 175 745 zł

Szczegóły

29 maja 2019 r., o godz. 10:30 w Urzędzie Miejskim w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 33 odbędzie się pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż zabudowanej działki nr 243/1 w obr. geod. 17C m. Jaworzna, stanowiącej własność Gminy Miasta Jaworzna, położonej przy ul. Szarych Szeregów 11 w Jaworznie (Ciężkowice).

Opis nieruchomości: działka ma kształt regularny, zbliżony do prostokąta, zabudowana jest budynkiem mieszkalnym, w którym znajdowała się dawna przychodnia zdrowia oraz budynkiem garażowo-gospodarczym. Teren działki płaski. W południowo – zachodnim narożniku budynku znajduje się duże drzewo liściaste, poz tym na działce zieleń średnia i niska wymagająca uporządkowania.

Teren ogrodzony ogrodzeniem z siatki stalowej na słupkach stalowych. Brama z furtką z siatki stalowej w przęsłach. Ogrodzenie znajduje się w złym stanie technicznym.

Do nieruchomości doprowadzone są z ulicy Szarych Szeregów: przyłącze wody, linia napowietrznej energii elektrycznej. Istnieje możliwość podłączenia budynku do kanalizacji sanitarnej i teletechniki. Budynek wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony, z poddaszem nieużytkowym. Budynek stanowi pustostan. Konstrukcja budynku tradycyjna – murowana. Ściany fundamentowe żelbetowe, monolityczne, ściany fundamentowe betonowe i ceglane. Ściany konstrukcyjne z cegły ceramicznej pełnej oraz bloczków żużlobetonowych, ściany wewnętrzne z cegły pełnej. Strop nad piwnicą, parterem i piętrem betonowy. Dach drewniany, dwuspadowy, pokryty eternitem oraz papą. Obróbki blacharskie stalowe, rynny i rury spustowe stalowe. Schody żelbetowe. Stolarka: okna drewniane, skrzynkowe, drzwi wejściowe drewniane, drzwi wewnętrzne typowe. Podłogi drewniane, obłożone wykładzinami PCV. Tynki wewnętrzne wapienne. Elewacja otynkowana tynkiem zwykłym, nakrapianym. Instalacje wewnętrzne; instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna, ogrzewanie piecowe (piece częściowo zdemontowane). Media na budynku odłączone i zabezpieczone. Powierzchnia ogólna budynku: podziemie – 73,06 m2, parter – 68,45 m2, piętro – 68,94 m2, poddasze 26,50 m2. Powierzchnia użytkowa przyjęta na potrzeby operatu szacunkowego: 137,39 m2. Budynek posiada świadectwo charakterystyki energetycznej. Budynek znajduje się w złym stanie technicznym, kwalifikuje się do kapitalnego remontu.

Budynek garażowy o pow. zabudowy około 30 m2, murowany z bloczków i cegły, przykryty dachem żelbetowym. Obiekt w bardzo złym stanie technicznym.

Operat szacunkowy określający wartość nieruchomości dostępny jest w Wydziale Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Plac Górników 5, pok. nr 8.

Przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: 69MN - tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, 31KDD – drogi publiczne o funkcji ulic dojazdowych (w niewielkim fragmencie).

Cena wywoławcza nieruchomości: 175.745,00 zł, w tym: wartość składnika gruntowego 25.272,00 zł, wartość składnika budowlanego 150.473,00 zł. Dostawa nieruchomości korzystać będzie ze zwolnienia z podatku VAT.

Termin i miejsce przetargu: 29 maja 2019 r., o godz. 10:30, sala Nr 045B Urzędu Miejskiego w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 33.

Wadium w pieniądzu w wysokości 26.400,00 zł wnieść należy w terminie do 22 maja 2019 r. przelewem na rachunek Urzędu Miejskiego w Jaworznie (numer rachunku bankowego podany jest w ogłoszeniu o przetargu).

Pełna treść ogłoszenia o przetargu dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej po adresem:

http://bip.jaworzno.pl/a,34811,prezydent-miasta-jaworzna-o-g-l-a-s-z-a-pierwszy-przetarg-ustny-nieograniczony-na-sprzedaz-zabudowan.html

Sprzedaż nieruchomości następuje na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r., poz. 2204 z późn. zm.).

Informacje dot. przetargu, uzyskać można w Wydziale Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Jaworznie Plac Górników 5, pok. 8, tel. 61-81-946, w godzinach pracy Urzędu.


Informacje dot. oferty inwestycyjnej Miasta Jaworzna można uzyskać w Referacie Przedsiębiorczości i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Współpracy Społecznej i Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie

nr tel. 32 61 81 713

e-mail: invest@um.jaworzno.pl

www.invest-in-jaworzno.pl

facebook.com/InvestInJaworzno/

Kontakt: Urząd Miasta Jaworzno tel: 32 61 81 713 lub 32 61 81 884 invest@um.jaworzno.pl

Lokalizacja