Duży dom na sprzedaż 229 m2, Zbąszyń

306 750 zł

Rodzaj ogłoszenia Dom na sprzedaż

Liczba pokoi 6 pokoi

Powierzchnia 230 m²

Lokalizacja Zbąszyń, Warszawska

Cena 306 750 zł

Szczegóły

OGŁOSZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Nowym Tomyślu Jacek Dauter na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu

17 lipca 2019 r. o godz. 11:30

w budynku Sądu Rejonowego w Nowym Tomyślu mającego siedzibę pod adresem pl. Niepodległości 31, 64-300 NOWY TOMYŚL w sali nr 24, odbędzie się

PIERWSZA LICYTACJA NIERUCHOMOŚCI ZABUDOWANEJ

Dla nieruchomości prowadzona jest księga wieczysta przez IV Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Nowym Tomyślu pod numerem KW PO1N/00031693/2. Przedmiotowa nieruchomość położona jest w strefie centralnej Zbąszynia, u zbiegu ulic Warszawskiej i Piotrowskiego.

Granice wycenianej działki oraz jej powierzchnia wyznaczone są w załączonej mapie ewidencyjnej oraz w wypisie z rejestru gruntów. Stan nieruchomości, co do powierzchni i oznaczenia ewidencyjnego działki jest zgodny ze stanem określonym w ewidencji gruntów. Działka nr 766 jest zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym oraz budynkiem gospodarczym z garażem.

Budowle i inne urządzenia ze wskazaniem ich przeznaczenia:

Działka gruntowa nr 766 o pow. 0,0801 ha jest zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym piętrowym, częściowo podpiwniczonym murowanym w zabudowie wolnostojącej oraz budynkiem gospodarczo-garażowym. Działka ma kształt nieregularny zbliżony do trapezu i jest w całości ogrodzona. Przez działkę przechodzi linia średniego napięcia. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi o nawierzchni asfaltowej - ul. Warszawskiej, która jest jedną z głównych ulic miasta Zbąszyń oraz do ul. Piotrowskiej - utwardzonej kostką brukową. Na działce znajdują się krzewy ozdobne. Działka jest uzbrojona w sieci: energetyczną, wodociągową i gazową.

Budynek mieszkalny jednorodzinny dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony. Fundamenty betonowe. Mury z bloków szlakowych. Dach płaski stropodach kryty papą. Rynny i rury spustowe. Okna plastikowe. Budynek jest otynkowany. Budynek, ze względu na przeciekający dach, został częściowo zalany wodą (piętro) i uległ zniszczeniu. Na piętrze zdemontowane są grzejniki, w związku z czym uwidocznione są liczne zawilgocenia, grzyb oraz odpady tynków wewnętrznych. Budynek wzniesiony został w technologii tradycyjnej. Rok budowy: lata 50. XX wieku, rozbudowany w latach 80. Dane techniczne: Powierzchnia zabudowy; Pz = 136,00 m2 Powierzchnia użytkowa: Pu = 229,84 m2 Powierzchnię użytkową budynku przyjęto na podstawie pomiarów. Klasyfikacja pomieszczeń: parter: hol, przedsionek, jadalnia, pokój wypoczynkowy, kuchnia, pokój, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze; piętro: 4 pokoje, kuchnia, łazienka, hol.

UWAGA: Istnieje możliwość wyodrębnienia dwóch odrębnych lokali mieszkalnych ze względu na istniejące dwa osobne wejścia.

Opis techniczny: fundamenty betowe, ściany murowane z bloków szlakowych, strop ze szlako-betonu, tynki zewnętrzne i wewnętrzne cementowo-wapienne, dach płaski stropodach kryty papą, schody zewnętrzne wejściowe betonowe, schody wewnętrzne drewniane, elewacja: budynek otynkowany, rynny i rury spustowe, stolarka okienna PCV, drzwi zewnętrzne od frontu drewniane, od podwórza plastikowe przeszklone, drzwi wewnętrzne drewniane, ściany malowane, częściowo wyłożone tapetą, w łazience i częściowo w kuchni wyłożone płytkami, w korytarzu boazeria, sufit w korytarzu wyłożony kasetonami drewnianymi, posadzki cementowe, podłogi: częściowo parkiet, częściowo deski, częściowo płyty pilśniowe, w korytarzu, w kuchni i pomieszczeniach sanitarnych płytki. Wyposażenie w instalacje: elektryczną, wodociągową, gazową, ogrzewanie CO, kanalizacja sanitarna do zbiornika bezodpływowego (szambo), telefoniczną.

UWAGA: Istnieje możliwość przyłączenia się do sieci kanalizacji sanitarnej znajdującej się w ul. Piotrowskiego.

Stan techniczny, gorszy, ze względu na przeciekający dach, piętro budynku zostało zalane wodą; widnieją liczne odpady tynków, zawilgocenia i grzyb. Sposób użytkowania: Na datę oględzin budynek był użytkowany częściowo na cele mieszkalne (parter); piętro było niezamieszkałe.

Budynek gospodarczo-garażowy to budynek piętrowy na fundamentach betonowych. Mury z pustaków szlakowych. Strop betonowy. Posadzki betonowe. Dach jednospadowy kryty eternitem. Okna drewniane, drzwi drewniane. W części parterowej znajdują się dwa garaże o pow. użytkowej 20 m2 i 25 m2 z bramą wjazdową metalową oraz pomieszczenie gospodarcze o pow. użytkowej 6,12 m2; na piętrze znajduje się strych o powierzchni użytkowej 25,60 m2. Budynek jest otynkowany. Budynek wzniesiony został w technologii tradycyjnej. Rok budowy: lata 50. XX wieku, rozbudowany w latach 80. Dane techniczne: Powierzchnia zabudowy: Pz = 50,00 m2 Powierzchnia użytkowa: Pu = 76,72 m2 Powierzchnię użytkową budynku przyjęto na podstawie pomiarów. Wyposażenie w instalacje: elektryczną, wodociągową, ogrzewanie CO, kanalizacja sanitarna do zbiornika bezodpływowego (szambo). Stan techniczny: dobry. Sposób użytkowania: Na datę oględzin budynek był użytkowany jako garaż, pomieszczenie gospodarcze oraz strych. Zagospodarowanie terenu. Działka w całości jest ogrodzona, częściowo płotem żerdziowym metalowym na słupkach stalowych osadzonych w podmurówce, a częściowo siatką handlową w ramach stalowych na słupkach stalowych osadzonych w podmurówce. Od strony frontowej znajduje się brama wjazdowa, z prętów metalowych rozsuwana. Działka jest częściowo utwardzona kostką brukową. Na działce znajdują się drzewa i krzewy stanowiące wartość ozdobną.

położonej: 64-360 Zbąszyń, dla której Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW PO1N/00031693/2.

Suma oszacowania wynosi: 409 000,00 zł, cena wywołania wynosi: 306 750,00 zł i jest równa ¾ sumy oszacowania. Rękojmia 1/10 sumy oszacowania: 40 900,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika: Santander Bank Polska Spółka Akcyjna 1 Oddział w Nowym Tomyślu 11 1090 1388 0000 0001 0400 4682

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Kontakt: Komornik Sądowy Jacek Dauter tel: 61 42 37 44 nowy.tomysl@komornik.pl

Lokalizacja